Büyüme Danışmanlığı

 
“Büyüme Rotası” pazarlama, marka ve satış danışmanlığını büyüme odaklı olarak uyguladığım bir modeldir. Büyüme hedeflerinizi gerçekleştirmek için şirketinize özel bir “büyüme rotası” geliştiriyorum. “Büyüme rotası” stratejiyi ve uygulamayı içerir.
Büyüme Analizi

Bu aşamada sektörünüzü, firmanızı, rakiplerinizi, ürünlerinizi, ticari politikalarınızı, müşterilerinizi, satış organizasyonunuzu, satış verilerinizi inceliyorum. Yöneticiler, satış ekibi, müşteriler, bayiler ve diğer kritik personellerle mülakatlar yapıyorum.

Büyüme Fırsatları

Şirketinizin büyüme sürecinin temelini oluşturacak özellik, nitelik ve yetkinliklerinizi belirliyor ve Pazar şartlarını dikkate alarak büyüme fırsatlarını tanımlıyorum. Müşteri segmentleri, ürünler, kanallar, bölgeler bazında büyüme fırsatlarını belirliyorum.

Büyüme Çözümleri

Bu aşamada şirketiniz için büyüme stratejisini geliştiriyorum. Rekabetçi üstünlükleriniz ve farklılaşma noktalarınızı içeren değer önerinizi tanımlıyor veya geliştiriyorum. Bu değer önerisi ışığında büyüme yaklaşımlarınızı belirliyorum. Ürün ve kanal stratejisi, fiyatlandırma politikası, ticari şartlar, iletişim çözümleri, promosyon taktiklerini, satış organizasyonunuzu bu aşamada netleştiriyorum.

Büyüme Yolu

Stratejiyi hayata geçirecek işlevleri planlıyor ve stratejiye uygun yapıyı kurguluyorum. Kısa ve orta vadeli büyüme hedeflerinizi ve bu hedeflere ulaştıracak aksiyonları ve projeleri bir zaman planı içinde tanımlıyorum.

Büyüme Koçluğu

Analiz,strateji ve aksiyonların planlanmasında sonra uygulama süreçlerini başlatıyor ve kısa veya uzun süreli olarak uygulamaya rehberlik yapıyorum.

altsayfalar-video