Kitaplarım

 
Bayi yapılanması ve bayi kanalıyla büyüme konusunda Türkçe’de ki ilk ve tek kitap!
“Büyümek için dağıtım ağının genişletilmesine, dağıtım ağının genişlemesi içinde yeni bayilere ihtiyaç vardır.” İyi yönetilen ve iyi kurulan bir bayi teşkilatı büyüme sürecinin en önemli halkasıdır. Bu kitapta bayi yönetiminin kritik süreçleri ve yeni bayi organizasyonunun nasıl kurulacağı 25 yıllık deneyimin ışığında değerlendiriliyor. Kitapta her sektörde uygulanabilecek bir model geliştirilmesi amaçlanmıştır. Kitabın, bayi teşkilatı kurmak isteyen veya mevcut bayi teşkilatını geliştirmek isteyen firmalara kaynak olması hedeflenmiştir.

Enis Hekimoğlu

CEO, Hekagro Solutions


Hekagro olarak bayilik sistemi ile tüm Türkiye’de çalışıyoruz. Bu nedenle bayilik sistemimizi geliştirmek için kaynak ararken Faruk Şener’in kitabını buldum. GÜÇLÜ BAYİLER İNŞA ETMEK kitabını iki defa okudum. Kitapta sunulan metot, sistem ve araçlar ile bayilik stratejimizi geliştirmede ve bayi sayımızı arttırmada ciddi olarak faydalandık.  Kitabı bayi kanalı ile satış yapan tüm şirketlerin yöneticilerine tavsiye ederim.

Güven Borça

Marka Danışmanı, Markam


Elimde bilimsel bir araştırma yok ama Türkiye’de bayilik müessesesinin gittiğim bir çok ülkeden daha kritik bir rolü olduğunu düşünüyorum. Bizde bayilik önemli ve yaygındır. Ancak buna rağmen, ülkemizde bayi yönetimi ağırlıkla alaylı usulde yapılır. Terminolojide, sistemlerde fazla mutabakat yoktur. Bir çok bayilik ilişkisi yazılı kurallar, sözleşmeler olmadan yürür. Özellikle küçük ve orta boy şirketlerde böyle bir kitabın gerekliliğini danışmanlık hayatım boyunca onlarca kez gözlemlemişimdir. Faruk Şener’in kitabının tam bu boşluğu dolduracağına inanıyorum. «Güçlü Bayiler İnşa Etmek» kitabını özellikle yerli şirketlerimize tavsiye ederim

Hamdi Çiftçiler

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, MAY Tohum


Türkiye'de yaygın bayi ağı ile çalışan şirketimizin dağıtım sistemimizi güncelleme döneminde daha önce marka danışmanımız olarak ta çalıştığımız Faruk Şener beyin deneyimlerinden faydalandık ve kitabında belirttiği hususları da değerlendirerek yapılanmamızı başarı ile tamamladık. Kitabında öncelikle üzerinde durduğu profesyonel bayi iletişimi ve yönetimi süreçlerinin son iki yıldır daha da hızla büyüyen satışlarımıza çok önemli katkıları olduğunu düşünüyorum.

Murat Şaylan

Pazarlama Danışmanı, Referans Noktası


Sevgili dostum Faruk Şener satış kökenli bir pazarlama danışmanıdır. Uzun yıllar yerli ve yabancı firmaların satış departmanlarında çalışarak bayilere hizmet vermiştir. Ardından da firmalara satış ve pazarlama alanlarında danışmanlık yaparak mükemmel bayilik sistemleri kurmuştur. Hem bayilik vereni hem de bayilik alanı çok iyi tanır. Bu sebeple onun bayilik üzerine yazacağı bir kitabın başvuru kaynağı olacağına emindim. Elinizde tuttuğunuz bu kitap bayilik sistemine dair hemen her konuda sizi aydınlatacak düzeydedir

Orhan Turan

Yönetim Kurulu Başkanı, ODE Yalıtım


Kişisel olarak okuduğum kitapların özetlerini çevrem ile paylaşırım. «Güçlü Bayiler İnşa Etmek» kitabıda ilgiyle okuduğum ve özetini çevremle paylaştığım kitaplarda biriydi. ODE olarak bayilikden üretici olan ender şirketlerden birisiyiz. İdeal bir dağıtım sisteminin kurulması konusu hep kişisel olarak ilgimi çekmiştir ve beni araştırmaya sevk etmiştir. Güçlü bayii demek aslında güçlü üretici demektir. Aslında ben kişisel olarak ‘’ Bayii ‘’ kelimesi yerine ‘’İş Ortağı’’ tanımını kullanmayın daha fazla severim. İş ortaklarını paydaş olarak gören, dağıtım kanalına önem vermek isteyen üretici firmalar için güzel ipuçlarının olduğu faydalı bir yayın olmuş. Faruk Şener Bey’i bu yayını bizlere kazandırdığı için kutlar ve başarılar dilerim.

Yıldıray Gürbüz

Satış Sorumlusu, Tefal Rowenta


GÜÇLÜ BAYİLER İNŞA ETMEK kitabının yazarı Sayın Faruk Şener’e teşekkürü bir borç bilirim. Bu kitabın yeni bayi yapılanmasında bana faydası yüksek oldu. Bölgemde, sadece 6 ay içinde 22 yeni satış noktası açarak, satışları %100 oranında arttırdım. Şiddetle meslektaşlarıma tavsiye ediyorum.
altsayfalar-video